T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Valimiz Vahdettin Özkan, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek; Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Vali Özkan, ‘Mahalli Basın Şehirlerimizin Hafızasıdır.’
Konya’daki birlik ve beraberlik ruhuna basın camiasının rehberlik ve öncülük etmesinin çok kıymetli olduğunu belirten Vali Vahdettin Özkan; “Konya denilince, bütün dinamikleri ile yardımlaşma, dayanışma içinde şehrin geleceğini ve gençliğini düşünen, sosyal kurumlarıyla tam bir dayanışma şehri diyebiliyoruz. Özellikle mahalli basın şehirlerimizin hafızasıdır. Konya'nın asırlardır oluşmuş olan değerlerini, kurumlarını, anlayışlarını, ilmi potansiyelini en iyi bilen ve en iyi aktaran siz basın mensuplarısınız. Hepimizin bundan istifade etmesi lazım, bütün kurumlarımızın ve insanlarımızın bundan istifade etmesi lazım. Basın kurumunun sürdürülebilir bir yapıyla yola devam etmesi için el birliği yapmamız lazım. Konya’nın hafızasını, iyiliklerini, güzelliklerini omuzlamış olan bu kurumun mensuplarının hem hak ve menfaatlerinin sağlanması hem de bu hizmeti daha iyi ifa etmesi için canla başla çalışan Konya Gazeteciler Cemiyetini tebrik ediyoruz.” dedi.
Vali Özkan; “Şehrimizle ilgili olarak; sosyolojik alt üniteleriyle, kamu kuruluşlarıyla, sanayisiyle, üniversiteleriyle, basınıyla şehre ilişkin vizyonun tahakkuku için dayanışma ve iletişim içinde olması çok kıymetli bir değerimiz. Bunun artarak devamı hem insanlarımızın bireysel gelişimi hem de toplumsal kalkınmamız açısından en önemli girdidir. Gençlerimizin bütün risklerden muhafazası için bu dayanışma önemlidir. Elbirliğiyle inşallah şehrimize hizmet ediyoruz, kamu hizmetlerini üretiyoruz. Basının zaten niteliği itibariyle yaptığı hizmet bir kamu hizmetidir. Bu kamu hizmetinde de bütün kurumların bir kesişim noktası vardır. Bu noktaları da iyi bir koordinasyon halinde, bize düşen bir şey varsa daha da iyileştireceğiz. Sizin önerileriniz varsa o önerileri alacağız, iyileştirmeye açık alanlar söylendiği ve yazıldığı zaman biz bundan memnuniyet duyarız. Bu aslında şehrimiz için de bir gelişme ve iyileştirme vesilesidir.” dedi.
Vali Özkan, ‘Şehrimizin çok iyi bir sivil toplum geleneği var.’
Hem eğitimle ilgili hem sosyal alanla ilgili hem de kültürel değerlerin muhafazası ile ilgili sivil toplumun sürekliliğinin önemine değinen Vali Özkan; “Sivil toplum ve meslek kuruluşları rehberlik ve dayanışmanın öncüleridir.Bütün odalar, borsalar, ticari kurumlarla ve basın camiasının meslek kuruluşu olarak sizlerin bu iyileştirmede öncülük etmesi, rehberlik etmesi çok kıymetlidir. Yeni yönetimin hayırlı, uğurlu, bereketli olmasını ve Şehrimizin kalkınmasındaki geleneksel misyonunun artarak devam edeceğine dair temennimi ve inancımı ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.